مقاله

درمان آکنه و جای جوش با دارچین

چگونگی درمان آکنه و جای جوش با دارچین

دارچین به شکل پودر یا چوب درخت دارچین در بازار موجود است . این محصول دارای خواص بی نظیری است که برای بدن مفید به فایده است. دارچین از درختی به ارتفاع پنج تا هفت متر به دست می آید. این درخت در همه فصل های سال سبز است و آنچه که ما با عنوان دارچین می شناسیم چوب درخت دارچین می باشد. بعد از اینکه چوب را از درخت دارچین جدا می کنند آن را در معرض آفتاب قرار می دهند تا خشک شود و به مرحله استفاده برسد. اگر بخواهیم از بیشترین کاربرد دارچین صحبت کنیم این محصول در تمام دنیا با عنوان یک ادویه شناخته می شود. دارچین در واقع بعد از فلفل و زردچوبه جز پر طرفدارترین ها برای آشپزی است. علاوه بر آشپزی این محصول دارای خواص بی نظیری است که برای درمان بسیاری از بیماری ها مفید به فایده است. یکی از کاربردهای بی نظیر آن درمان آکنه و جای جوش با دارچین است.

آکنه و جای جوش

آکنه و جای جوش یکی از مشکلات پوستی است که میتواند به شدت روی زیبای چهره تاثیر گذار شود. مشکلاتآکنه به دلایل مختلفی رو ی پوست ایجاد می شود جوش های سر سفید، جوش های سر سیاه، کیست ها و ندول ها جز انواع آکنه ها هستند این بیماری متاسفانه جزو شایع ترین بیماری پوستی در جهان محسوب می شود. اگر آکنه درمان نشود از خودجای جو به جای می گذارد. با این وجود نگران آکنه ها و جای جوش خود نباشید چرا که درمان آکنه و جای جوش با دارچین امکان پذیر است.

چگونگی درمان آکنه و جای جوش با دارچین

علت درمان آکنه با دارچین به خاطر وجود دارچین است این محصول دارای خاصیت ضد باکتری قوی است برای اینکه بتوان از خاصیت این محصول بهره برد به شما نحوه استفاده از این محصول را ارائه می کنیم برای مصرف این محصول بهتر است تا مقداری از پودر دارچین را با عسل ترکیب کنید و بصورت ماسک بروی جوش ها و آکنه ها ی صورت خود قرار دهید و بعد از ۱۰ دقیقه صورت را باآن بشوید. علاوه بر اینکه آکنه و عسل میتواند برای رفع آکنه و جوش موثر باشد در درمان و رفع سریع جای زخم نیز موثر عمل می کند.

سایر خواص دارچین برای سلامت بدن

۱-تقویت سیستم ایمنی بدن

خاصیت ضد اکسیدانی و طبیعت گرمی که دارچین دارد به شدت برای تقویت سیستم ایمنی بدن موثر عمل می کنند. این محصول میتواند به خوبی با انواع قارچ ها و باکتری ها مقابله کند.

۲-خوش بو کننده دهان

یکی از مشکلات شایع متاسفانه بوی بد دهان است که ممکن است به خاطر مشکلات گوارشی و عدم رعایت بهداشت اتفاق بیفتد این محصول از طریق خشبو کردن دهان به راحتی این مشکل را حل می کند و دهان شما را خوشبو می نماید.

۳-سلامت پوست

خواص آنتی‌باکتریال و ضدمیکروبی دارچین تاثیر به سزای در برابر سوزش، جوش، حساسیت و عفونت دارد لذا این محصول میتواند به خوبی برای سلامتی پوست مفید به فایده واقع شود.

۴- مقابله با سرطان

خاصیت آنتی‌اکسیدان‌های و خاصیت ضدالتهابی موجود در دارچین خطر ابتلا به سرطان و حمله‌ی قلبی را کاهش می‌دهند و عملکرد مغز را بهبود می‌دهد.
درمان آکنه و جای جوش با دارچین یکی از بهترین روش های طبیعی در طب سنتی است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
کد امنیتی بالا را در اینجا بنویسید :